Odszkodowania powypadkowe

Czy doznałeś urazu głowy z powodu wypadku lub zaniedbania w Polsce? Zadzwoń do kancelarii adwokackiej Meditor, która wywalczy dla Ciebie odszkodowania powypadkowe!
Statystyki pokazują, że rocznie około 1,7 miliona osób cierpi na urazy mózgu. Podczas gdy prawie 80% jest leczonych i wypuszczanych z oddziału ratunkowego, wielu zostaje hospitalizowanych lub umiera od umiarkowanego do ciężkiego urazowego uszkodzenia mózgu. W pozwie dotyczącym obrażeń ciała urazowe uszkodzenie mózgu uważa się za szkodę, która jest bezpośrednio lub pośrednio spowodowana odpowiedzialną, niedbałą stroną. Ta niedbała strona może być osobą lub grupą osób, firm lub organizacji, których działania lub zaniechania spowodowały szkody w postaci uszkodzenia ciała. Urazy głowy są najczęściej spowodowane upadkami, wypadkami drogowymi i napaścią. Uraz mózgu jest często spowodowany uderzeniem głowy o lub przeciw obiektowi, chociaż może również wynikać z wstrząsu powodującego uderzenie mózgu w czaszkę, na przykład w wyniku wypadku samochodowego. W obu przypadkach urazy głowy mogą spowodować poważne uszkodzenie mózgu, krwawienie w tkance mózgowej, uraz pnia mózgu lub złamanie czaszki. Nie zawsze jest jasne, czy zaniedbanie doprowadziło do urazu głowy; jednak doświadczony prawnik zajmujący się uszkodzeniem mózgu będzie w stanie pomóc w nawigacji po szczegółach sytuacji i ustalić, czy istnieją podstawy do odszkodowania powypadkowe i złożenia pozwu cywilnego przeciwko firmie, miastu lub producentowi w Twoim imieniu.

W zależności od ciężkości urazu, leczenie i powrót do zdrowia po urazach głowy mogą trwać miesiące lub stać się procesem trwającym całe życie. W leczeniu i powrocie niedogodności po urazie może być wymagana operacja, szeroko zakrojona rehabilitacja uszkodzenia mózgu, terapia mowy i terapia zajęciowa. Może to być kosztowne, zwłaszcza jeśli potrzebna jest opieka długoterminowa, dlatego w takim przypadku warto starać się o odszkodowania powypadkowe. Zwłaszcza, że niektóre ofiary nigdy nie odzyskują zdolności mówienia, wykonywania obowiązków domowych, prowadzenia pojazdów lub powrotu do pracy. TBI może również powodować inne problemy zdrowotne, takie jak padaczka i zwiększać ryzyko chorób, takich jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona i inne zaburzenia mózgu, które stają się bardziej rozpowszechnione wraz z wiekiem, jak podaje Narodowy Instytut Zaburzeń Neurologicznych i Udaru, który również radzi już za wczasu upominać się o odszkodowanie powypadkowe.